ZABIEGI

zabiegi

MEZOTERAPIA IGŁOWA VITAL INJECTOR 2™

Mezoterapia igłowa VITAL INJECTOR 2™ stanowi najnowocześniejszą alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej lub tradycyjnego pistoletu. Zaawansowany zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest innowacyjnym urządzeniem medycznym VITAL INJECTOR 2™.
Precyzyjna aplikacja substancji odżywczych w głąb skóry oraz dodatkowe nakłucia zwiększają skuteczność zabiegu, w porównaniu do tradycyjnej mezoterapii wykonywanej ręcznie i pojedynczą igłą. System pięcioigłowej iniekcji pozwala na wysoce precyzyjne i dokładne podanie jednakowych, odpowiednio dobranych dawek, w jednakowych odstępach i na odpowiednią głębokość skóry właściwej. Powodowane przez igły uszkodzenia skóry doprowadzają do pobudzenia fibroblastów i zwiększenia syntezy kolagenu. Następuje silna odnowa skóry.
Mezoterapia igłowa VITAL INJECTOR 2™ jest zabiegiem niezwykle skutecznym i bezpiecznym, ze względu na wbudowany system próżniowy, który odciąga skórę od naczyń krwionośnych i od nerwów, zapewniając bezbolesność zabiegu i wykluczając niepożądane skutki uboczne, jak grudki, czy siniaczki.Mezoterapia wykonana urządzeniem VITAL INJECTOR 2™ umożliwia podanie do skóry właściwej wszystkich mezokoktajli, usieciowanego kwasu hialuronowego oraz preparatów o wysokiej wiskoelastyczności. Nowoczesna mezoterapia igłowa jest zabiegiem dla wymagających Klientów, zwolenników natychmiastowych i spektakularnych efektów, z zamiłowaniem do komfortu, poszukujących zabiegów bez okresu rekonwalescencji.

vital injector

MEZOTERAPIA IGŁOWA VITAL INJECTOR 2™

TECHNOLOGIA VITAL INJECTOR 2™

VITAL INJECTOR 2™ jest jedynym takim urządzeniem na rynku, spełniającym najwyższe standardy zarówno jakości, jak i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów z Certyfikatem CE Medycznym.
VITAL INJECTOR 2™ posiada pięcioigłowy system iniekcji oraz system vacuum, powodujący odciągnięcie skóry od naczyń krwionośnych i nerwów i aplikację komputerowo zaprogramowanej dawki w bezpieczny i bezbolesny sposób. Precyzyjność zabiegu zaczyna się od dobrania odpowiedniej dawki preparatu, zaprogramowaniu odpowiedniej głębokości podania w skórę, wyboru typu strzykawki, siły ssania oraz prędkości podawania substancji.
Dzięki temu możemy zagwarantować Tobie:
· Redukcję skutków ubocznych (krwiaki, siniaki czy grudki, powstające przy użyciu dotychczasowych metod)
· Znaczne zmniejszenie odczucia bólu podczas iniekcji
· Precyzyjność zabiegu – podanie preparatu w jednakowych dawkach i jednakowych odstępach
· Wysoką skuteczność zabiegu, porównując do alternatywnych metod
· Bezpieczeństwo i komfort zabiegu

Technologia vacuum w urządzeniu VITAL INJECTOR 2™ powoduje odciągnięcie skóry od naczyń krwionośnych i nerwów, gwarantując bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu, bezbolesność oraz co najważniejsze redukcję efektów ubocznych. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia, co zwiększa efektywność zabiegu. Nie ma uczucia rozpierania podczas iniekcji, tak jak ma to miejsce przy zabiegu tradycyjnej mezoterapii igłowej. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w VITAL INJECTOR 2™ decydują o przewadze technologicznej mezoterapii wieloigłowej nad tradycyjną mezoterapią:
• System vacuum sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, redukuje efekty uboczne takie jak grudki i siniaczki oraz minimalizuje krwawienie
• Multi-igła zwiększa efekt i skraca czas zabiegu umożliwiając podanie identycznej dawki preparatu w wielu miejscach równocześnie na dokładnie tę samą głębokość
• Najcieńsze igły o rozmiarze 31G w multi-igłach gwarantują podanie najmniejszych możliwych do osiągnięcia dawek preparatu
• Osłona bezpieczeństwa w multi-igle chroni przed zakażeniami
• Blokada przepływu zwrotnego zapobiega cofaniu się preparatu oraz krwi podczas iniekcji
• Funkcja speed zapobiega zmianom w dozowaniu i utracie wiskoelastyczności preparatu
• Wymienny jednorazowy filtr zapewnia 100% higienę zabiegu

szybko i skutecznie poprawia się nawilżenie, wygładzenie, elastyczność, koloryt, pogrubienie i teksturę oraz stymuluje włókna kolagenowe i pobudza skórę do samoregeneracji.
Mezoterapia igłowa VITAL INJECTOR 2™ gwarantuje pełną satysfakcję Klienta, który po zabiegu przy użyciu tego urządzenia nie chce już korzystać z innej metody mezoterapii dla rewitalizacji skóry. Wyniki po jednym zabiegu wykonanym za pomocą VITAL INJECTOR 2™ z zastosowaniem 1ml S-HA (usieciowany kwas hialuronowy). Iniekcja do skóry właściwej równomiernie w obrębie twarzy – 1.000 nakłuć w dawkach 0,001ml (1 mikrolitr).

 • nawilżenie, odżywienie, rewitalizacja skóry
• korekta drobnych zmarszczek
• wiotczenie skóry (twarzy, szyi, dekoltu, ramion, ud, brzucha)
• profilaktyka przeciwstarzeniowa
• terapia przebarwień
• poduszeczki i zasinienia wokół oczu
• rozszerzone pory, blizny potrądzikowe
• terapia cellulitu, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy
Mezoterapia igłowa powinna być wykonywana cyklicznie – dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów, w odstępach 2-3 tygodni.

 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
• niewyrównana cukrzyca
• opryszczka
• alergie na składniki preparatów
• ciąża i karmienie piersią
• stany zapalne na skórze
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

· nie należy wystawiać skóry po zabiegu na działanie promieni słonecznych, ani opalać się w solarium przez okres 4 tygodni od wykonanego zabiegu
· nie należy korzystać z sauny, czy basenu przez okres 7 dni
· nie należy nakładać na skórę po zabiegu preparatów o działaniu silnie złuszczającym, ani wykonywać peelingów chemicznych i drobnoziarnistych i enzymatycznych przez okres 14 dni
· przez 24h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu
· należy powstrzymać się od aktywności fizycznej (prowadzącej do nadmiernego pocenia się) przez minimum 3 dni
· należy powstrzymać się od wykonywania depilacji woskiem lub kremem miejscu wykonania zabiegu przez okres 7 dni
· bezwzględnie należy stosować kremy ochronne z filtrem przynajmniej SPF30
· w celu pielęgnacji miejsca pozabiegowego należy stosować kremy silnie regenerujące oraz silnie nawilżające, np. Zinalfat, Cicaplast
· makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
· należy spożywać dużą ilość wody

zabiegi

INFUZJA TLENOWA DermaOXY®

Jest nowoczesnym zabiegiem infuzji tlenowej renomowanym urządzeniem DermaOXY® z oryginalnymi produktami duńskiej marki. Efekty zabiegowe są widoczne natychmiast, natomiast po wykonanej serii zabiegów utrzymują się pół roku. Infuzja tlenowa DermaOXY® nazywana jest „zabiegiem gwiazd”, uwielbiana i stosowana przez celebrytów, szczególnie przed wielkimi imprezami, jako zabieg bankietowy.

TECHNOLOGIA DermaOXY®
Infuzja tlenowa DermaOXY® jest przyjemnym, nieinwazyjnym zabiegiem redukującym zmarszczki. Rewolucja w odmładzaniu skóry polega na wtłaczaniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą czystego, hiperbarycznego tlenu i została opracowana przez naukowców z Danii. Skóra po zabiegu jest silnie nawilżona i odżywiona. Terapia jest niezwykle skuteczną i bezbolesną alternatywą dla zabiegów botoksu.
DermaOXY® to dualistyczne podejście w odmładzaniu skóry. Polega na wprowadzaniu w skórę wysoce skoncentrowanych składników aktywnych w postaci odpowiednio dobranego do typu skóry serum za pomocą tlenu oraz masażu tlenowego – terapii czystym, odpowiednio stężonym i sprężonym tlenem.
Serum zabiegowe naładowane jest silnie działającymi składnikami: kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża (pseudobotox), peptydy, antyoksydanty, witaminy i minerały oraz ekstrakty z alg.

Oryginalne urządzenie DermaOXY® posiada dwie głowice zabiegowe, zatem zabieg przebiega dwuetapowo:
W pierwszej kolejności wprowadza się skoncentrowane substancje aktywne o silnym działaniu za pomocą tlenu
Substancje czynne w postaci odpowiednio dobranego duńskiego serum wtłaczane są za pośrednictwem tlenu do głębokich warstw skóry. Efektem takiej procedury zabiegowej jest dzięki wyraźnie młodszy wygląd skóry, uniesienie owalu twarzy, widoczna poprawa jakości skóry natychmiastowo. Dochodzi nawet do wypełnienia drobnych zmarszczek, wygładzenie okolic oczu i ust oraz poprawa konturów twarzy. Dzięki głębokiemu nawilżeniu i dotlenieniu skóry skóra wygląda promiennie.
W kolejnym kroku wykonuje się Terapię czystym tlenem (masaż tlenowy)
Tlen hiperbaryczny, czyli tlen medyczny w najczystszej postaci jest podawany pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki wysokiemu ciśnieniu dociera on do głębokich warstw skóry, gdzie powoduje aktywację metabolizmu komórek i doprowadza do przyspieszenia regeneracji skóry.
Duńskie preparaty DermaOXY® składają się z czystych składników aktywnych, co potęguje efekty zabiegowe infuzji tlenowej. Produkty te nie zawierają parabenów, ani konserwantów. kosmetyki posiadają certyfikat FDA, będący uznawanym na całym świecie gwarantem bezpieczeństwa i skuteczności.
Serum DermaOXY® dobierane jest odpowiednio do potrzeb skóry:
Syn Serum zawiera kompleks składników aktywnych, które intensywnie nawilżają skórę, wygładzają, a także wypełniają zmarszczki.
Głównym i najbardziej ekskluzywnym składnikiem jest ekstrakt z jadu węża, który w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi blokuje mięśnie twarzy, a tym samym pozwala uzyskać natychmiastową, widoczną redukcję zmarszczek i poprawę napięcia skóry.
Skóra poprzez otrzymanie dużej ilości składników odżywczych i wilgoci uzyskuje zauważalnie młodszy, zdrowy wygląd. Zabieg jest bezinwazyjną, kosmetyczną i bezbolesną alternatywą dla BOTOXU.
Hyaluron Serum, dzięki wysokiej zawartości kwasu hialuronowego, widocznie zwiększa ilość wilgoci w skórze i optymalizuje jej elastyczność oraz miękkość.
Serum wzbogacone jest o małe peptydy i tripeptydy, które aktywnie redukują wszystkie rodzaje zmarszczek i stymulują produkcję kolagenu. Dodatkowo ekstrakt z alg skutecznie mobilizuje komórki skóry do zwiększonego pobierania tlenu.
Infuzja Tlenowa DermaOXY® to sposób na uzyskanie promiennej, nawilżonej i gładkiej skóry w przyjemny i bezinwazyjny sposób.
Jeśli czeka Cię ważne wyjście, chcesz czuć się i wyglądać świetnie – odmładzająca infuzja tlenowa to zabieg właśnie dla Ciebie.

 • Zabieg dedykowany jest zarówno osobom młodszym, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry, utracie wody, czy też utraty jędrności skóry, jak i osobom z dojrzałą cerą, gdzie efektem pozabiegowym jest poprawa struktury i kondycji skóry. Efekty zabiegowe w serii zostały potwierdzone przez duńskich naukowców.
Efekty zabiegu DermaOXY® na twarz, szyję i dekolt to przede wszystkim:
• wypełnienie zmarszczek
• rozjaśnienie skóry i wyrównanie kolorytu
• głębokie nawilżenie na poziomie komórkowym
• wygładzenie okolic oczu
• promienny wygląd skóry okolic oczu
• wypełnienie i ujędrnienie ust
• poprawa struktury, napięcia i elastyczności
• podniesienie owalu twarzy
• silne dotlenienie skóry
• odmłodzenie i rewitalizacja
• przyspieszenie procesów gojenia
• młodzieńczy wygląd
• zwiększenie metabolizmu komórkowego
Zabiegi mogą być wykonywane jednorazowo, jako idealne przygotowanie “przed wielkim wyjściem”, a także w serii jako kuracja i praca nad idealną strukturą skóry.
Efekt po 1 zabiegu utrzymuje się do miesiąca, natomiast po serii zabiegów nawet do pół roku.
Pierwsze rezultaty terapii DermaOXY® widoczne są natychmiast!

Jest jednym z niewielu zabiegów, który może być bezpiecznie stosowany u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Dostosowane są do wszystkich rodzajów cery – nawet trądzikowej.
Wskazania do zabiegu:
• profilaktyka przeciwstarzeniowa
• skóra odwodniona i przesuszona
• delikatna skóra w okolicy oczu
• cera szara, zestresowana i zmęczona
• trądzik aktywny
• trądzik różowaty
• podrażnienia i uszkodzenia skóry
• podrażnienia po zabiegach laserowych, peelingach chemicznych, mikrodermabrazji
• świeże przebarwienia
• “przed wielkim wyjściem”
• cera niedotleniona,
świeże przebarwienia,
zabieg przedłuża także działanie iniekcji i innych zabiegów estetycznych.
Jedynym przeciwwskazaniem zabiegowym jest wirus opryszczki!

Efekt po 1 zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się 1 miesiąć, natomiast wykonanie serii zabiegów 4-6, w odstępach co 2-3 tygodnie utrzymuje się nawet do pół roku.

zabiegi

Bloomea Paris®

Bloomea to zabieg bazujący na trzech podstawowych działaniach ukrytych pod nazwą TRIO M.M.L. Nazwa pochodzi od początkowych liter trzech synergicznie działających technologii:
• MAKROEKSFOLIACJA
• MIKROWIBRACJA
• LUMINOTERAPIA
Bloomea ze względu na swoje unikatowe połączenie nowatorskich technik i technologii została zarejestrowana jako urządzenie pracujące w nowej technologii TRIO M.M.L.Jest to niespotykane dotąd połączenie działania chemicznego z działaniem mechanicznym wzbogaconym o biostymulację laserową i wprowadzanie substancji aktywnych.

Bloomea Paris

TECHNOLOGIA Bloomea Paris®

Jest najważniejszym etapem zabiegu. Stanowi nową formę złuszczania, złuszczania w skali kaskadowej, wielopoziomowej. Makroeksfoliacja występująca w urządzeniu Bloomea Paris® definiowana jest jako złuszczanie chemiczno – mechaniczne. Chemiczne – dzięki specjalnej mieszance złuszczającej, która pokrywa tzw. tipy. Mechaniczne- w rozumieniu ruchów (ilości przejść), które wykonuje kosmetolog oraz nacisku z jakim te ruchy wykonuje.
W zależności od:
• ilości przejść
• nacisku głowicy na skórę
taki kosmetolog otrzyma efekt zabiegowy.
Od efektu delikatnego odświeżenia, poprzez oczyszczanie, zabiegi anti-age, kończąc na mocnym efekcie resurfacingu i wypłycenia blizn. Cechą wyróżniającą tą metodę złuszczania jest HOMOGENICZNOŚĆ, czyli bardzo równomierne złuszczanie na całej powierzchni poddanej zabiegowi. Makroeksfoliacja to etap, który doprowadza do wtórnej keratynizacji naskórka oraz wywołuje kontrolowany stan zapalny skóry.

Mikrowibracja, zwana inaczej oscylacją wysokocząsteczkową jest drugim etapem modelingu Bloomea Paris®. Etap ten połączony jest z aparaturą Bloomea Paris® oraz z substancjami czynnymi, które są wprowadzana śródskórnie w tej fazie zabiegu. Głowica po uruchomieniu działa na jednej z określonych częstotliwości drgań 70kHz (poziom 1) lub 37kHz (poziom 2).
Drgania te (w zależności od poziomu skóry, na który będziemy oddziaływać) wywołują konkretny efekt:
• Pobudzają mikrokrążenie krwi a tym samym ułatwiają absorpcję substancji aktywnych z podawanych preparatów
• Doprowadzają do rozszczelnienia kanałów hydrofilowych
• Wywołują endogenne ciepło, które wpływa na proces zagęszczenia już istniejących łańcuchów kolagenowych lub też proces neokolagenzy.
Neokalogeneza -pobudzenie produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry.

W trakcie trwania obu faz makroeksfoliacji i mikrowibracji, urządzenie równolegle emituje wiązkę laserową o długości 633nm i mocy 1Watt. Proces ten określany jest jako LUMINOTERAPIA. Biostymulujący laser 633nm potęguje proces neokolagenezy wywołany w etapie wcześniejszym.Światło czerwone 633nm:• wnika głęboko do skóry właściwej• ujędrnia• działa przeciwzmarszczkowo• dotleniająco i odżywczo na skórę• pobudza mikrokrążenie w skórze.
Nasza skóra ma zdolność do pochłaniania światła o różnych długościach fal. Kiedy światło wytwarzane przez głowicę Bloomea Paris® zostaje wchłonięte przez skórę, zostaje przekształcone w energię, którą skóra wykorzystuje do odpowiednich procesów metabolicznych, takich jak powstanie większej ilości naczyń włosowatych czy zwiększenia produkcji kolagenu. Jest to światło, które wytwarza małą ilość ciepła. Wchłonięte przez fibroblasty światło czerwone zwiększa syntezę kolagenu i proteoglikanów, czyli działa przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco, poprawia owal twarzy. Pod wpływem naświetlania substancje aktywnemają zdolność docierania do głębszych warstw skóry.
LUMINOTERAPIA Bloomea Paris® jest zaklasyfikowana jako I stopień intensywności co oznacza, że może być bezpiecznie wykorzystywana przez kosmetologów, bez ryzyka poparzenia.

W pierwszej fazie zabiegu „odblokowujemy skórę” przygotowując ją na kolejny etap jakim jest wtłoczenie odpowiednich substancji aktywnych. Etap ten jest najważniejszy dla efektu końcowego. Jego intensywność determinuje rodzaj zabiegu.
W drugim etapie wtłaczamy dedykowaną pod klienta kompozycję substancji aktywnych. Wybór preparatu determinuje efekt końcowy zabiegu. Jednocześnie uruchamiamy intensywną pracę na poziomie skóry właściwej za pomocą mikrowibracji o częstotliwości 37 kHz.
Skuteczność, innowacyjność, bezbolesność, unikatowość zabiegów z użyciem urządzenia Bloomea Paris® jest możliwa tylko dzięki zastosowaniu właściwych rozwiązań w synergii ze sobą! Czyli połączenie technologiczne laseroterapii, nowej formy złuszczenia (chemiczno- mechanicznej), pobudzenia na poziomie komórkowym (dzięki mikrowibracji) oraz dedykowanych preparatów
Trzeci etap to obligatoryjne nałożenie jednej z trzech rekomendowanych masek pozabiegowych. Jest to warunek konieczny. Maska wykonana z medycznej biocelullozy „zamyka” skórę w przeciągu 45 sekund. Pełni ona funkcję „drugiej skóry” oraz daje efekt wyciszenia.

• Lifting
• Redukcja przebarwień
• Redukcja zmarszczek
• Oczyszczanie
• Redukcja rozstępów
• Redukcja blizn
• Redukcja bruzd

Polecany do skór: • młodych• wrażliwych i naczyniowych• suchych, cienkich. Polecany do zabiegów: • odświeżających• oczyszczających• pierwsze oznaki starzenia skóry 30+ • łączonych (peelingi chemiczne, mikronakłucia, laseroterapia)
Polecany do skór: • dojrzałych (widoczne oznaki starzenia) • z problemami pigmentacyjnymi • z ogólną utratą jędrności skóry. Polecany do zabiegów: • liftingująco – napinających• redukujących zmarszczki• redukujących przebarwienia• łączonych (nigdy w pierwszym zabiegu!)
Polecany do skór: • grubych, męskich• z bliznami i rozstępami na ciele• z bruzdami potrądzikowymi (po ospie) przy skórach grubych i łojotokowych. Polecany do zabiegów: • głównie w zabiegach z bliznami i bruzdami • liftingująco – napinających (przy skórach grubych) • redukujących zmarszczki 50+• redukujących przebarwienia (nigdy w pierwszym zabiegu!) • łączonych (nigdy w pierwszym zabiegu!)

• Ciąża
• Karmienie piersią
• Rozrusznik serca / metalowe implanty
• Żylaki
• Wrażliwość dotykowa i termiczna
• Choroby nowotworowe
• Epilepsja
• Zakażenia wirusowe skóry: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny
• Zakażenia bakteryjne skóry: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa
• Zakażenia grzybicze
• Nowotwory skóry i znamiona
• Naczyniaki jamiste
• Terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa
• Trądzik krostkowy, ropowiczy
• Nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry)
• Depresja i inne zaburzenia psychiczne
• Przyjmowanie leków światłoczułych

Zabieg Bloomea Paris® może być powtarzany co 3-4 tygodnie.

zabiegi

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjną metodą odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, którą możemy zaproponować jako alternatywę dla mezoterapii igłowej. Procedura zabiegowa przebiega całkowicie bezboleśnie. Co prawda zasada działania mezoterapii bezigłowej różni się od zasady działania mezoterapii igłowej, jednakże celem obydwu zabiegów jest wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry, w celu pobudzenia odnowy jej właściwości. W zabiegu mezoterapii bezigłowej odbywa się to jednak bez naruszenia ciągłości naskórka, nieinwazyjnie i bezboleśnie.

mezoterapia bezigłowa

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

TECHNOLOGIA Mezoterapii Bezigłowej

W mezoterapii bezigłowej wykorzystywane jest zjawisko elektroporacji, polegające na użyciu impulsów fali elektromagnetycznej, które docierają do wnętrza skóry, a także przechodzą przez błonę komórkową do wnętrza komórek, sprawiając, że terapia taką technologią jest niezwykle efektywna.
Aby zwiększyć przenikalność substancji aktywnych w głąb skóry, warto skórę odpowiednio przed zabiegiem mezoterapii bezigłowej przygotować. Złuszczenie niepotrzebnej warstwy naskórka mikrodermabrazją diamentową sprawi, że substancje wykorzystywane w mezoterapii bezigłowej zdecydowanie łatwiej przenikną do pożądanej warstwy skórnej, a ponadto zwiększy się poziom jej ukrwienia i dotlenienia. W końcowym etapie procedury zabiegowej substancje aktywne wprowadzane są za pomocą ultradźwięków (bez naruszenia powłok skórnych). Skojarzenie działania elektroporacji i ultradźwięków powoduje znaczny wzrost absorpcji ilości składników aktywnych i głębokości ich przenikania przez skórę. W zabiegu mezoterapii bezigłowej czynniki aktywne wnikają na głębokość 1-4 mm w głąb skóry.

Elektroporacja wykorzystywana w mezoterapii bezigłowej polega na wytworzeniu w błonie komórkowej kanalików, przez które będą transportowane cząsteczki z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórki. Dzięki temu, w kolejnym etapie zabiegu substancje aktywne będą „pochłaniane” przez komórki i w ich wnętrzu wywołają odpowiedni efekt biologiczny. Elektroporacja jest procesem bezpiecznym i odwracalnym.

Zastosowanie ultradźwięków ma zadanie wprawić komórki skóry w drgania. Wytworzone przez ultradźwięki drgania powodują zmiany wewnątrzkomórkowego ciśnienia i temperatury i wspomagają wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Następnie składniki aktywne przechwytywane są przez pory wytworzone w wyniku elektroporacji i działają w odpowiedni sposób na komórki skóry.

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu a następnie wykonywany jest peeling w celu usunięcia zrogowaciałych komórek naskórka i ułatwienia wnikania do skóry składników preparatu.
Kolejny etap to nałożenie dobranego do potrzeb skóry koktajlu i wykonanie zabiegu mezoterapii bezigłowej przy użyciu głowicy i wykonanie masażu, przesuwając po skórze głowicę kolistymi ruchami i tym samym wtłaczając substancje odżywcze w głębsze partie skóry. Na zakończenie zabiegu nakładana jest dobrana do potrzeb skóry maska oraz krem pielęgnacyjny. Zabieg jest przyjemny, relaksujący i całkowicie bezbolesny.

W wyniku zabiegu mezoterapii bezigłowej następuje natychmiastowy lifting skóry, wygładzenie zmarszczek, linii i bruzd i efekt zależny od wprowadzonych substancji aktywnych. Podczas zabiegu następuje również mikromasaż tkanek, elektrostumulacja mięśni, zwiększona przenikalność błon komórkowych co ułatwia odżywienie, dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra po zabiegu wygląda na wypoczętą i rozświetloną.
· Cera staje się bardziej jędrna i uelastyczniona
· Skóra jest odpowiednio odżywiona i dotleniona
· Wyrównuje się koloryt skóry
· Dochodzi do uszczelnienia naczyń krwionośnych
· Następuje stopniowe odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek i lifting
· Następuje normalizowanie pracy gruczołów łojowych
· Rewitalizacja skóry, głębokie nawilżenie, tonizowanie skóry
· Redukcja cellulitu, rozstępów, a nawet nagromadzonej tkanki tłuszczowej
· Ujędrnienie biustu

Zabieg mezoterapii bezigłowej może być stosowane na wszystkie partie ciała. Wskazaniami do wykonania tego zabiegu są:
• objawy starzenia się skóry: utrata jędrności i sprężystości skóry, zmarszczki, utrata blasku, skóra sucha i odwodniona,
• profilaktyka przeciwstarzeniowa,
• skóra szara i zmęczona, skóra palacza,
• cellulit
Zabieg powoduje również ujędrnienie skóry ciała, pobudzenie krążenia, modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu.
Rezultaty są widoczne już w ciągu kilku dni od pierwszego zabiegu.

 • nieinwazyjność,
• brak odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu,
• szybkie rezultaty

• rozrusznik serca,
• epilepsja,
• ciąża i karmienie piersią
• choroba nowotworowa (5 lat od wyleczenia),
• stany zapalne, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w organizmie,
• procesy zapalne skóry (zapalne zmiany trądzikowe),
• liczne teleangiektazje, trądzik różowaty,
• opryszczka w stanie czynnym,
• stan po podaniu wypełniaczy tkankowych i toksyny botulinowej,
• mechaniczne uszkodzenie naskórka w miejscu zabiegowym (przerwana ciągłość naskórka),
• niewyrównana cukrzyca,
• choroby tarczycy,
• przyjmowanie antykoagulantów,
• choroby serca i żył, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył i tętnic,
• choroby serca w tym choroba niedokrwienna mięśnia sercowego,
• nadciśnienie tętnicze,
• stany zapalne w przebiegu chorób układowych,
• gruźlica,
• metaliczne implanty w ciele i posiadanie w okolicy zabiegowej metalicznych ciał obcych,
• spastyczne porażenie mięśni,
• nadwrażliwość skóry (alergia na składniki stosowanych preparatów)

Dla uzyskania optymalnego efektu należy poddać się serii przynajmniej 4 zabiegów w odstępach 5-10 dni. Dla utrzymania efektu dobrze jest powtórzyć mezoterapię bezigłową raz na miesiąc.

Mezoterapia mikroigłowa

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA (DERMAPENEM)

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA (DERMAPENEM) jest zabiegiem polegającym na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez nakłucia wywołane specjalnym urządzeniem, zwanym dermapenem. Urządzenie posiada wymienne, jednorazowe, sterylne kartridże z igłami, dzięki którym można wykonać nakłuwanie skóry na głębokość 0.25 mm do nawet 3.0 mm. Nakłucia wykonane podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej powodują pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra zagęszcza się, uelastycznia i tym samym ujędrnia. Zabieg wykonany dermapenem jest zabiegiem szczególnie polecanym w przypadku blizn pourazowych, czy wiotkości skóry. Dla zwiększenia efektywności zabiegu, w trakcie nakłuwania podawany jest preparat ze składnikami odżywczymi, np. ze stężoną witaminą C, kwasem hialuronowym, kolagenem, DMAE-dimetyloaminoetanolem, kompleksem witamin A, z grupy B, C lub krzemem organicznym. Podczas zabiegu występuje lekkie, kontrolowane krwawienie. Jest to efekt pożądany, gdyż krew, która wydostaje się z mikrouszkodzeń skóry wywołanych nakłuwaniem, aktywuje płytki krwi i pobudza skórę do jej regeneracji. Dzięki mikrokanalikom powstałym w skórze, składniki aktywne koktajlu odżywczego wchłaniają się efektywnie w głębsze warstwy skóry, nie naruszając bariery ochronnej naskórka.

Close up of cosmetologist hand in sterile glove using dermapen during skincare procedure. Young woman receiving facial treatment at wellness center. Concept of beauty, skincare, anti-aging procedure.

Po dokładnym demakijażu skóry nakładany jest krem znieczulający, aby zwiększyć komfort zabiegu. Krem znieczulający znosi całkowicie nieprzyjemne odczucia. Po 20 min rozpoczyna się mikronakłuwanie skóry derma penem ze sterylnym kartridżem. Nakłucia powodują powstanie w skórze mikrokanalików, przez które dostają się w głąb składniki odżywcze. Głębokość nakłuć jest dostosowywana do obszaru skóry i efektu jakiego oczekuje Klient/ka. Skóra po zabiegu jest czerwona, rumień może utrzymywać się do 2 dni. U osób z cerą naczynkową mogą pojawić się drobne wybroczyny, które całkowicie znikają po kilku dniach od zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa ma szerokie spektrum zastosowań. Seria kilku zabiegów skutecznie pobudza skórę do odnowy. Niweluje zmarszczki mimiczne, głębsze zmarszczki, czy też poprawia kontur twarzy. Doprowadzając do przebudowy tkanki, niweluje widoczność blizn i rozstępów. W połączeniu z ampułkami odpowiednio dobranymi do problemu skórnego lub efektu jaki Klientka chce uzyskać można usunąć wiele defektów, m.in. zmniejszyć widoczność cellulitu, usunąć przebarwienia skórne.
· Pobudzenie autoregeneracji skóry
· Stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
· Odżywienie skóry poprzez pobudzenie mikrokrążenia w skórze
· Przebudowa tkanki
· Pogrubienie warstwy skóry
· Zagęszczenie skóry
· Spłycenie blizn, zmarszczek
· Zmniejszenie widoczności rozstępów, cellulitu
· Wygładzenie skóry
· Zmniejszenie widoczności cieni pod oczami
· Ujednolicenie kolorytu skóry
· Zmniejszenie widoczności porów
· Pobudzenie skóry do lepszego funkcjonowania

· Zmarszczki, bruzdy, blizny
· Wiotka, obwisła skóra
· Poszarzała, zmęczona cera
· Plamy pigmentacyjne
· Pajączki/ skóra naczynkowa
· Zasinienia pod oczami
· Rozszerzone pory
· Nierówny koloryt skóry

· Alergia na składniki preparatu
· Niewyrównana cukrzyca
· Skłonność do tworzenia się bliznowców (keloidów/blizn przerostowych)
· Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
· Bardzo liczne znamiona w okolicy zabiegowej
· Hemofilia/ problemy z krzepliwością krwi
· Rozsiane stany zapalne na skórze
· Zaburzenia czucia w skórze
· Skóra wysoce naczynkowa
· Trądzik pospolity, ropowiczy, cyst owy
· Mocno opalona skóra
· Choroba nowotworowa (5 lat pozakończeniu leczenia)
· Okres ciąży i laktacji
· Stosowanie antykoagulantów
· Niska zdolność do regeneracji skóry
· Stosowanie leków w postaci maści na obszarze zabiegowym

· nie należy wystawiać skóry po zabiegu na działanie promieni słonecznych, ani opalać się w solarium przez okres 4 tygodni od wykonanego zabiegu
· nie należy korzystać z sauny, czy basenu przez okres 7 dni
· nie należy nakładać na skórę po zabiegu preparatów o działaniu silnie złuszczającym, ani wykonywać żadnych peelingów przez okres 14 dni
· przez 24h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu
· należy powstrzymać się od aktywności fizycznej (prowadzącej do nadmiernego pocenia się) przez minimum 3 dni
· należy powstrzymać się od wykonywania depilacji woskiem lub kremem miejscu wykonania zabiegu przez okres 7 dni
· bezwzględnie należy stosować kremy ochronne z filtrem przynajmniej SPF30 przez okres około miesiąca
· w celu pielęgnacji miejsca pozabiegowego należy stosować kremy silnie regenerujące oraz silnie nawilżające, np. Zinalfat, Cicaplast lub Dottore S.O.S, Avene Cicalfate krem regenerujący, Stratia Liquid Gold czy Alantan Dermoline lekki krem.
· makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
· należy spożywać dużą ilość wody
· w przypadku wystąpienia krwiaka należy zastosować maść arnikową lub żel Lioton 1000

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa BB GLOW PHYSIOLAB® - idealna cera bez podkładu!

BB GLOW PHYSIOLAB® jest to zabieg przeznaczony dla osób, które chcą uzyskać efekt pięknej, świeżej, rozświetlonej skóry, o jednolitym kolorycie.
BB Glow Physiolab polega na stopniowej pigmentacji skóry, z zabiegu na zabieg, wykorzystując innowacyjne koloryzująco-rozświetlające ampułki marki Physiolab (o najlepszym na rynku składzie, bezpieczne dla Twojej skóry), które jednocześnie odżywiają skórę. W skład serum Physiolab wchodzi przede wszystkim pigment, kwas hialuronowy, kompleks ekstraktów roślinnych, probiotyki oraz komórki macierzyste. Dodatkowo, wprowadzenie serum za pomocą mezoterapii mikroigłowej prowadzi do stymulacji fibroblastów, pobudzając jednocześnie kolagen do odnowy.
Innowacyjna formuła ampułek BB GLOW PHYSIOLAB nasycona w naturalne pigmenty pozwala na uzyskanie efektu niezmywalnego makijażu i promiennej, rozświetlonej skóry. Serum delikatnie ujednolica koloryt skóry, tworząc transparentny kamuflaż.

bb glow

Zabieg BB Glow Physiolab polega na wprowadzeniu do warstwy naskórkowej (głębokość do 0.25 mm) pigmentu oraz substancji czynnych, przy użyciu dermapena. Mikronakłuwanie (mezoterapia mikroigłowa) odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia z jednorazowym, sterylnym kartridżem. Jest bezbolesny i bezpieczny. W końcowym etapie zabiegu na skórę aplikuje się specjalną biocelulozową maskę Physiolab, bogatą w składniki odżywcze oraz żel Physiolab, które wzmacniają efekty pozabiegowe i sprawiają, że skóra wygląda pięknie bezpośrednio po zabiegu.

Skóra po zabiegu jest widocznie odżywiona i silnie nawilżona. Składniki zawarte w serum, masce i żelu stymulują procesy naprawcze w skórze.

Efekt zabiegu:
· trwałe rozświetlenie skóry,
· ujednolicenie kolorytu, niwelowanie przebarwień, piegów, hiperpigmentacji,
· zniesienie szarości, matowości i zmęczenia skóry,
· korygowanie efektów fotostarzenia,
· korekcja cieni pod oczami,
· zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów,
· głęboka suplementacja i rewitalizacja skóry.

· Matowa, ziemista skóra
· Nierówny koloryt skóry
· Hipopigmentacja (odbarwienia skóry)
· Hiperpigmentacja (przebarwienia skóry, piegi, plamy starcze)
· Przebrawienia prozapalne (potrądzikowe)
· Przedwczesne wiotczenie skóry
· Rozszerzone pory
· Skóra tłusta, świecąca się
· Widoczne zmarszczki

· ciąża i okres laktacji,
· aktywne stany zapalne skóry,
· AZS, łuszczyca, trądzik pospolity i różowaty, nadwrażliwość skóry,
· świeże zabiegi chirurgiczne twarzy,
· ogólne osłabienie odporności, infekcje,
· świeża opalenizna,
· terapia retinoidami i sterydami (wymagana półroczna przerwa w leczeniu),
· choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory),
· przerwana ciągłość naskórka, świeże blizny, skłonność do bliznowców,
· przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i aspiryny.

Aby uzyskać maksymalny i długotrwały efekt zaleca się wykonanie serii zabiegów (ok. 2-6 zabiegi co 2-3 tygodnie). Efekty utrzymują się nawet do pół roku.

· nie zmywać skóry (przez ok. 6 godz. po zabiegu),
· nie korzystać z sauny, basenu (w dniu zabiegu),
· nie wykonywać peelingów, a także zabiegów rozgrzewających (4 tyg. po zabiegu).

RETIX C

RETIX C EYE PLUS Całoroczny zabieg anti-aging na skórę okolicy oczu

Retix C Eye Plus with Ferulic Booster to kompleksowa terapia odmładzająca okolicę oczu, która niweluje cienie oraz opuchlizny, głęboko nawilżając i napinając delikatną skórę okolicy oczu. Pomimo zawartości retinolu w swoim składzie, Retix C Eye Plus jest zabiegiem całorocznym. Dlaczego? Specjalnie opracowana cząsteczka retinolu Retix C Eye Plus nie wywołuje podrażnień, ani złuszczania skóry. Natomiast dodatek kwasu ferulowego i floretyny wykazuje właściwości fotoprotekcyjne (ochrona przed UV). Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone w badaniach naukowych i klinicznych.
Pozostałymi składnikami aktywnymi zabiegu są:
• koktajl kwasowy (kwas cytrynowy, kwas ferulowy, kwas jabłkowy, kwas mlekowy)
• 10% wit. C
• wyciąg z klonu srebrzystego
• polisacharydy z drożdży
W tym przypadku warto zastosować terapię łączoną. Zabieg Retix C Eye Plus połączony z mezoterapią mikroigłową pozwala na wprowadzenie składników aktywnych ze sterylnej ampułki Booster serum jeszcze głębiej, co zdecydowanie zwiększa efektywność zabiegu.

Zabieg składa się z trzech niezwykle ważnych etapów. Dzięki unikalnej kombinacji składników aktywnych o synergicznym działaniu, skóra wokół oczu odzyskuje blask, napięcie i wygładzenie już po 1 zabiegu!
Etap I – Peeling anti-aging: koktajl kwasowy pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, przez co widocznie zwiększa się jędrność i elastyczność skóry. W wyniku zadziałania koktajlem kwasowym na okolicę oczu dochodzi do poprawy kolorytu nadając oczom świeży i wypoczęty wygląd.

Etap II – Booster serum: sterylna ampułka zawierająca substancje aktywne takie jak wysoko stężoną witaminę C, kwas ferulowy, niacynamid, witaminę E oraz wyciągi roślinne uzupełnia działanie peelingu anti-aging, silnie wygładzając, rewitalizując oraz rozjaśniając skórę wokół oczu. Do wprowadzenia serum można zastosować mezoterapię mikroigłową, dzięki której składniki ampułki dotrą do głębsych warstw skóry, potęgując efekt końcowy zabiegu.
Etap III – Biocelulozowa maska w płacie o nanostrukturalnej formie: silnie i dogłębnie nawilża okolicę oczu oraz stymuluje mikrokrążenie wokół oczu. Zawartość polisacharydów z drożdży oraz ekstraktu z oczaru wirginijskiego łagodzi i redukuje zarówno opuchnięcia, jak i podrażnienia, a ponadto działa napinająco oraz przywraca skórze elastyczność.

• Spłycenie zmarszczek i poprawa elastyczności skóry
• Rozjaśnienie okolicy zabiegowej
• Wyrównanie kolorytu skóry
• Nawilżenie, promienny wygląd

• Zmarszczki wokół oczu
• Cienie i “worki” pod oczami
• Skóra pozbawiona blasku i przesuszona
• Przebarwienia i nierówny koloryt skóry

• Ciąża i karmienie piersią
• Alergie skórne na składniki zawarte w peelingu
• Aktywna opryszczka
• Gorączka, stany zapalne
• Zażywanie antybiotyków
• Kuracja retinoidami w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy
• Choroby autoimmunologiczne
• Podrażniona, uszkodzona skóra

W celu uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodnie.

· nie należy wystawiać skóry po zabiegu na działanie promieni słonecznych, ani opalać się w solarium przez okres 4 tygodni od wykonanego zabiegu
· nie należy korzystać z sauny, czy basenu przez okres 7 dni
· nie należy nakładać na skórę po zabiegu preparatów o działaniu silnie złuszczającym, ani wykonywać peelingów chemicznych i drobnoziarnistych i enzymatycznych przez okres 14 dni
· przez 24h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu
· należy powstrzymać się od aktywności fizycznej (prowadzącej do nadmiernego pocenia się) przez minimum 3 dni
· należy powstrzymać się od wykonywania depilacji woskiem lub kremem miejscu wykonania zabiegu przez okres 7 dni
· bezwzględnie należy stosować kremy ochronne z filtrem przynajmniej SPF30
· w celu pielęgnacji miejsca pozabiegowego należy stosować kremy silnie regenerujące oraz silnie nawilżające, np. Zinalfat, Cicaplast
· makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
· należy spożywać dużą ilość wody

RETIX C

RETIX C Intensywna kuracja odmładzająca i odbudowująca skórę z retinolem, witaminą C i antyoksydantami.

Retix C jest intensywną kuracją złuszczającą, która zawiera w swoim składzie wysokie stężenia antyoksydantów, retinolu i witaminy C, dzięki czemu skutecznie redukuje zmarszczki, przebarwienia, trądzik, intensywnie regeneruje skórę i poprawia jej krążenie, pozostawiając ją wygładzoną, odświeżoną i rozświetloną. Ponadto, redukuje stany zapalne i łojotok. Bogaty skład preparatów przeznaczonych do zabiegu powoduje skuteczne usunięcie defektów skóry i odnowę tkanek. Retix C jest jednym z najskuteczniejszych terapii anti-aging twarzy, szyi, dekoltu i ciała, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Bezpieczeństwoi skuteczność zabiegu Retix C zostału potwierdzone badaniami naukowymi i klinicznymi.

Retix C jest zabiegiem typowo anti-aging, który szczególnie dedykowany jest osobom aktywnym, poszukującym zabiegów, które dają szybkie i widoczne efekty bez konieczności wyłączania się z życia zawodowego. Ponadto, zabieg może być stosowany u osób młodych w celu redukcji:
• depigmentacja skóry
• drobne zmarszczki
• przesuszona skóra
• wszelkie niedoskonałości

• Retinol (4%) – skuteczna broń w walce ze starzeniem się. Silnie odmładza, nawilża i wpływa na zagęszczenie skóry. Forma preparatu zmniejsza ryzyko podrażnień i zapewnia wysoką tolerancję. Retinol marki Retix C jest stabilizowany, dzięki czemu nie wywołuje podrażnienia skóry w dużym stopniu, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego re tinolu o tym samym stężeniu.
• Witamina C (8%) – wspomaga działanie retinolu. W stabilnej lewoskrętnej postaci, działa rozświetlająco i antyoksydacyjnie
• Kompleks antyoksydantów (30%) – działają silnie odmładzająco i chronią skórę przed wolnymi rodnikami i szkodliwymi reakcjami utleniania

Pierwszym krokiem zabiegowym jest wykonanie właściwego demakijażu skóry i nałożenie preparatu przygotowującego skórę do wprowadzenia w skórę preparatów Retix C. Następnie należy dokładnie wmasować specjalną ampułkę z 8% witaminą C oraz proteoglikanami i nałożyć maskę zawierającą czysty 4% re tinol na ok 4-8 godzin (w zależności od stopnia wrażliwości skóry). Po zabiegu, należy samodzielnie zmyć maskę wodą. Proces łuszczenia naskórka rozpoczyna się po 2-3 dniach i trwa ok 3-4 dni.

• Stymulacja procesu odnowy komórkowej
• Normalizacja procesu keratynizacji
• Odbudowa włókien kolagenu i elastyny
• Pobudzenie procesów odnowy
• Spłycenie bruzd i zmarszczek
• Wygładzenie skóry, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych, wyrównanie kolorytu skóry, niwelowanie niedoskonałości
• Redukcja niedoskonałości
• Nawilżenie, poprawa gęstości i napięcia skóry
• Ochrona przed fotouszkodzeniami
• Wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej
• Wzrost poziomu nawilżenia skóry
• Przywrócenie prawidłowego poziomu witaminy A w skórze

• Zmarszczki, nierówności, rozszerzone pory
• fotostarzenie
• Przebarwienia, melasma
• Utrata jędrności
• Szara, ziemista cera
• Oznaki fotostarzenia
• Suchość skóry
• Trądzik zwyczajny, zaskórniki, wypryski
• Blizny, rozstępy

• Kuracja retinoidami w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy
• Wszelkie uszkodzenia naskórka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry
• Skóra wrażliwa i naczynkowa
• Ciąża i karmienie piersią
• Alergie skórne na składniki zawarte w peelingu
• Opryszczka – zakażenie wirusem Herpes Simplex
• Aktywna postać trądziku (ropne stany)
• Nowotwór
• Kuracja izotretoniną, retinoidami, antybiotykoterapia
• Stan po ekstrakcji zęba
• Rany, nadżerki, uszkodzona skóra
• Ekspozycja na promieniowanie UV przed i po zabiegu

Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów w odstępie do 4 tygodni.

• Tydzień przed zabiegiem nie stosować samoopalaczy i nie opalać się
• Tydzień przed zabiegiem nie używać peelingu, kwasów a także nie depilować skóry
• Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić
• Nie powinno się opalać 4 tygodnie po zabiegu
• Wskazane jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej SPF 30
• Nie można stosowania kremów z AHA (alfa-hydroksykwasy) przez 14 dni
• Makijaż można nałożyć dopiero kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach)
• Nie można zdrapywać złuszczającego się naskórka
• Wskazane jest intensywne nawilżanie skóry

· nie należy wystawiać skóry po zabiegu na działanie promieni słonecznych, ani opalać się w solarium przez okres 4 tygodni od wykonanego zabiegu
· nie należy korzystać z sauny, czy basenu przez okres 7 dni
· nie należy nakładać na skórę po zabiegu preparatów o działaniu silnie złuszczającym, ani wykonywać peelingów chemicznych i drobnoziarnistych i enzymatycznych przez okres 14 dni
· przez 24h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu
· należy powstrzymać się od aktywności fizycznej (prowadzącej do nadmiernego pocenia się) przez minimum 3 dni
· należy powstrzymać się od wykonywania depilacji woskiem lub kremem miejscu wykonania zabiegu przez okres 7 dni
· bezwzględnie należy stosować kremy ochronne z filtrem przynajmniej SPF30
· w celu pielęgnacji miejsca pozabiegowego należy stosować kremy silnie regenerujące oraz silnie nawilżające, np. Zinalfat, Cicaplast
· makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
· należy spożywać dużą ilość wody

RETIX C

RETIX C RETIGLOW PEEL Rozświetlający peeling kwasowy do rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu

Retix C Retiglow Peel – to zabieg całoroczny zawierający koktajl kwasowy o szerokim spektrum zastosowania: rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry, przebarwienia, antyoksydacja i starzenie się skóry.
Składniki aktywne:
• 28 % Kwas mlekowy – nawilża skórę poprzez pobudzenie produkcji ceramidów, działa antybakteryjnie i oczyszczająco
• 10 % Kwas glikolowy – wpływa na keratynizację i regenerację naskórka, wyrównując strukturę skóry. Pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny oraz doprowadza do ujędrnienia i uelastycznienia skóry
• 5 % Kwas cytrynowy – rozświetla skórę i rozjaśnia przebarwienia, zwiększa sprężystość skóry
• Kwas ferulowy – naturalny antyoksydant, który działa synergistycznie w połączeniu z witaminą C, jednocześnie ją stabilizując
• Tripeptydy – zwiększają produkcję kolagenu, w tym kolagenu typu I i III, nazywanego kolagenem młodości.

Po dokładnym demakijażu skóry, na obszar zabiegowy nakłada się preparat przygotowujący skórę do zabiegu. Po zabezpieczeniu miejsc wrażliwych, takich jak: kąciki oczu, skrzydełka nosa, linie brwi i kąciki ust) roztwór peelingu nakłada się za pomocą specjalnego pędzelka na skórę i pozostawia na 10 min, aby mógł wniknąć w głąb skóry. Po upływie tego czasu działanie kwasu należy odpowiednio zneutralizować i nałożyć krem z wysokim filtrem ochronnym.
Unikalna kompozycja składników aktywnych zapewnia natychmiastowe efekty w postaci wyraźnie napiętej, aksamitnej skóry o wyrównanym kolorycie.

• Natychmiastowe rozświetlenie i rozjaśnienie skóry
• Wygładzenie i wzrost napięcia skóry
• Redukcja niedoskonałości (rozszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia)
• Efekt promiennej odświeżonej skóry o zdrowym kolorycie

• Skóra o “szarym, niezdrowym kolorycie”
• Pozbawiona blasku
• Z widocznymi niedoskonałościami (rozszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia)
• Skóra nadmiernie wydzielająca sebum
• Brak jędrności i napięcia skóry

W celu uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów w odstępie co 2 tygodnie.

· nie należy wystawiać skóry po zabiegu na działanie promieni słonecznych, ani opalać się w solarium przez okres 4 tygodni od wykonanego zabiegu
· nie należy korzystać z sauny, czy basenu przez okres 7 dni
· nie należy nakładać na skórę po zabiegu preparatów o działaniu silnie złuszczającym, ani wykonywać peelingów chemicznych i drobnoziarnistych i enzymatycznych przez okres 14 dni
· przez 24h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu
· należy powstrzymać się od aktywności fizycznej (prowadzącej do nadmiernego pocenia się) przez minimum 3 dni
· należy powstrzymać się od wykonywania depilacji woskiem lub kremem miejscu wykonania zabiegu przez okres 7 dni
· bezwzględnie należy stosować kremy ochronne z filtrem przynajmniej SPF50
· w celu pielęgnacji miejsca pozabiegowego należy stosować kremy silnie regenerujące oraz silnie nawilżające, np. Zinalfat, Cicaplast
· makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
· należy spożywać dużą ilość wody

PRX-T33

PEELING PRX-T33 Odmładzanie skóry

PRX-T33 jest wyrobem medycznym z certyfikatem CE, stosowanym do głębokiej rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Jest również idealnym preparatem z zastosowaniem do leczenia trądziku u osób w każdym wieku. Ponadto, doskonale niweluje blizny oraz przebarwienia skórne. Wykorzystywany jest także w profilaktyce przeciwstarzeniowej.
Innowacyjność peelingu PRX-T33 polega na połączeniu 33% kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i 5% kwasem kojowym. Dzięki tak unikalnej formule trzech składników aktywnych zabieg jest w pełni bezpieczny, bez ryzyka inwazyjności i bez efektu łuszczenia się skóry. Zabieg może być przeprowadzany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, w tym również dzieci i młodzieży. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, również latem. Peeling nie zawiera substancji fotouczulających!
Jest to peeling o działaniu głębokim, docierający do dolnych warstw skóry właściwej, czyli do błony podstawnej, gdzie zachodzi pobudzenie receptorów, które stymulują wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych oraz silne nawadnianie komórek. Efektem działania PRX-T33 redukcja zmarszczek, naciągnięcie i lifting skóry, rozjaśnienie i likwidacja przebarwień.
Unikatowe właściwości peelingu pozwalają na odnowę cery dojrzałej oraz zastosowanie peelingu jako profilaktyka anti-aging u osób młodych.

prx

• 33% kwas trójchlorooctowy (TCA) posiada właściwości złuszczające martwy naskórek: martwe i starsze komórki zostają usunięte ze skóry, a młode komórki są stymulowane do nasilonych podziałów, co prowadzi do zwiększenia jędrności skóry.
• Nadtlenek wodoru (H2O2) w niskim stężeniu łagodzi intensywne działanie TCA, wspomaga nawilżenie tkanek oraz pobudza regenerację skóry
• 5% kwas kojowy hamuje proces melanogenezy, rozjaśnia skórę oraz usuwa przebarwienia skórne

Preparat nakładany jest na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę. PRX-T33 ma postać żelu. Zabieg polega na nałożeniu kilku warstw preparatu, jedna po drugiej i intensywnym ich wmasowaniu w skórę ruchami liftingującymi. Ilość warstw oraz czas pozostawienia preparatu na skórze są wynikiem efektu jaki chcemy osiągnąć, zazwyczaj są to 3 warstwy pozostawione na nie więcej niż kilka minut. Następnie wszystko zmywane jest wodą. Peeling PRX-T33 nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg można wykonywać także w porze letniej.

• Brak inwazyjności i pełne bezpieczeństwo dla Pacjenta – natychmiastowy powrót do codziennych czynności po zabiegu
• Zabieg przeznaczony dla osób w każdym wieku
• Możliwość wykonywania o każdej porze roku, również latem
• Efekty widoczne już po 1 zabiegu

• Jędrna i elastyczna skóra
• Redukcja drobnych zmarszczek
• Odmłodzenie i efekt głębokiej rewitalizacji skóry
• Zniwelowanie przebarwień
• Rozjaśnienie skóry twarzy, szyi, dekoltu
• Redukcja objawów fotostarzenia skóry
Połączenie peelingu PRX T-33 z mikronakłuwaniem, które opcjonalnie w HF CLINIC można przeprowadzić metodą mezoterapii mikroigłowej, zwiększa skuteczność zabiegową, potęguje stymulację fibroblastów oraz wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, co zwiększa efektywność zabiegu.

• Zmarszczki, utrata napięcia skóry twarzy i ciała
• Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
• Trądzik
• Blizny atroficzne zanikowe
• Melasma, hiperpigmentacja skóry
• Zaznaczone cechy fotostarzenia skóry

· Alergia na składniki preparatu
· Aktywne stany zapalne, wirusowe i bakteryjne
· Otwarte rany, oparzenia i podrażniona lub skłonna do podrażnień dkóra w miejscu zabiegowym
· Leczenie izotretynoiną (odstęp ok. 6 m-cy)
· Okres ciąży i laktacji

· nie należy wystawiać skóry po zabiegu na działanie promieni słonecznych, ani opalać się w solarium przez okres 4 tygodni od wykonanego zabiegu
· nie należy korzystać z sauny, czy basenu przez okres 7 dni
· nie należy nakładać na skórę po zabiegu preparatów o działaniu silnie złuszczającym, ani wykonywać peelingów chemicznych i drobnoziarnistych i enzymatycznych przez okres 14 dni
· przez 24h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu
· należy powstrzymać się od aktywności fizycznej (prowadzącej do nadmiernego pocenia się) przez minimum 3 dni
· należy powstrzymać się od wykonywania depilacji woskiem lub kremem miejscu wykonania zabiegu przez okres 7 dni
· bezwzględnie należy stosować kremy ochronne z filtrem przynajmniej SPF30
· w celu pielęgnacji miejsca pozabiegowego należy stosować kremy silnie regenerujące oraz silnie nawilżające, np. Zinalfat, Cicaplast
· makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
· należy spożywać dużą ilość wody

Dla uzyskania optymalnych efektów najlepiej jest wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach 7-10 dni.

Oxybrazja

OXYBRAZJA CZYSTYM TLENEM

Zabieg Oxybrazji, czyli mikrodermabrazji wodno-tlenowej (tzw. peeling wodnotlenowy) jest nowoczesnym rozwiązaniem dla skóry potrzebującej bezpiecznego zabiegu złuszczającego. Zabieg polega na użyciu silnego strumienia soli fizjologicznej i czystego tlenu, umożliwia jednoczesne oczyszczenie, nawilżenie i odmłodzenie skóry.
Podobnie jak infuzja tlenowa DermaOXY, może być stosowana jako zabieg bankietowy. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast, natomiast seria zabiegów gwarantuje długotrwałe rezultaty terapeutyczne. Zabieg zapewnia poprawę kolorytu, nawilżenie i napięcie skóry. Polecany nie tylko w przypadku wielkich wyjść, ale również jako zabieg przygotowujący do sesji fotograficznych.
Kolejną zaletą Oxybrazji jest możliwość stosowania tego zabiegu zarówno w okresie letnim, jako delikatny zabieg oczyszczający, dający przyjemne uczucie chłodzenia w upalne dni, jak i po sezonie letnim jako zabieg oczyszczająco-rewitalizujący, kiedy upalne dni i ekspozycja na promieniowanie słoneczne, wiatr lub słoną wodę morską spowodowały przesuszanie się wierzchniej warstwy naskórka.

oxybrazja

Innowacyjne połączenie soli fizjologicznej i tlenu jest nowoczesną technologią, która pozwala na bezpieczne i skuteczne oczyszczenie naskórka. W przypadku oxybrazji nie dochodzi do mechanicznego ścierania powodującego podrażnienia i zaczerwienienia, dlatego jest bezpieczniejszym rozwiązaniem dla delikatnych i wrażliwych skór od mikrodermabrazji diamentowej, czy korundowej.
Urządzenie do OXYBRAZJI w naszej klinice wykorzystuje do zabiegu sprężony pod dużym ciśnieniem czysty 100% tlen pochodzący z butli tlenowej, a nie aparatu wykorzystującego zassane powietrze z pomieszczenia. Dzięki tlenowi o takich parametrach, zabieg przynosi nieporównywalnie lepsze efekty.
Intensywne złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka zachodzi dzięki jednoczesnej aplikacji tlenu oraz strumienia soli fizjologicznej. Zabieg daje natychmiastowy efekt odżywienia i ukojenia skóry.
Podczas zabiegu OXYBRAZJI, tlen wprowadzany do skóry pobudza odbudowę włókien kolagenowych, jednocześnie poprawiając elastyczność skóry. Natomiast sól fizjologiczna, która jest sterylnym wodnym roztworem chlorku sodu, łagodzi stany zapalne skóry, a także nawilża i zmiękcza skórę.
OXYBRAZJA działa odświeżająco, wygładzająco i rozjaśniająco. Usuwa martwy naskórek i zaskórniki oraz zwęża pory. Pomaga redukować zmarszczki, przebarwienia oraz blizny. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zmian bakteryjnych, trądzikowych czy też w przypadku zmęczonej i poszarzałej skóry. Zabieg ten szczególnie zalecany jest dla osób o skórze wrażliwej, naczyniowej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia.
OXYBRAZJĘ stosujemy jako zabieg bankietowy, przed wielkim wyjściem! Ponadto, Jest świetnym sposobem rewitalizacji skóry, szczególnie polecanym dla cery wrażliwej, naczyniowej, alergicznej, czy trądzikowej. Oksybrazja jest zabiegiem leczniczym!

Po wykonanym demakijażu za pomocą specjalnej dyszy podajemy silny strumień tlenu, który łączy się z solą fizjologiczną, wykonując odpowiednie ruchy doprowadzamy do złuszczenia naskórka, oczyszczenia, dotlenienie i nawilżenia skóry. Zabieg jest w pełni higieniczny ponieważ zabieg wykonuje się kilka mm nad powierzchnią skóry.

Siłą tego zabiegu jest połączenie silnego strumienia wody z solą fizjologiczną, gdzie czysty 100% tlen pobudza włókna kolagenowe do odnowy oraz rekonstruuje naczynia włosowate. Dodatkowo wpływa na powstrzymanie rozwoju trądziku, czyli dezynfekuje skórę z bakterii beztlenowych. Natomiast sól fizjologiczna, która w takim samym stężeniu istnieje w ludzkim organizmie, podczas zabiegu doskonale nawilża i wygładza skórę, nie powodując przy tym żadnych niepożądanych skutków ubocznych, jak alergia.
OXYBRAZJĘ warto stosować przed każdym zabiegiem, m.in. często stosuje się ją przed infuzją tlenową, ponieważ zwiększa wchłanialność produktów zabiegowych oraz pogłębia efekty pozabiegowe.

• odświeżenie, dezynfekcja i oczyszczenie skóry
• złuszczenie martwych komórek
• silne nawilżenie i dotlenienie
• wygładzenie skóry
• wyrównanie kolorytu – rozjaśniona i promienna skóra
• odmłodzenie skóry
• poprawa elastyczności, redukcja zmarszczek, bruzd i blizn potrądzikowych
• zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny oraz wzmocnienie kruchych naczyń krwionośnych
• zwiększenie wchłaniania produktów kosmetologicznych
• oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i martwego naskórka przed innym zabiegiem
• wspomaganie leczenia stanów zapalnych: łuszczycy, trądziku różowatego i młodzieńczego
• wyregulowanie wydzielania sebum poprzez stabilizację pacy gruczołów łojowych – redukcja łojotoku
• zabieg powoduje mikromasaż skóry wspomagający metabolizm komórek

· zmęczona, pozbawiona blasku skóra, o ziemistym odcieniu
· skóra wrażliwa
· skóra naczynkowa
· skóra alergiczna
· skóra zanieczyszczona
· skóra przesuszona
· cera z pierwszymi objawami starzenia się
· cera ze skłonnością do łojotoku
· cera trądzikowa
· stany zapalne skóry
· brak jędrności skóry

• przeziębienie, zapalenie zatok, ucha
• aktywna opryszczka
• infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe i grzybicze)
• podrażnienie skóry
• uszkodzenia naskórka
• choroby nowotworowe
• leczenie retinoidami (do pół roku po zakończeniu leczenia)
• czynny ropny trądzik

Dla najlepszych efektów powinno się wykonać 3 -10 zabiegów, w odstępie co 7 – 14 dni.

zabiegi

DERMOMASAŻ PODCIŚNIENIOWY

Dermomasaż podciśnieniowy, zwany również lipomasażem, jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych metod walki z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej oraz z cellulitem. Dermomasaż jest masażem mechanicznym z wykorzystaniem podciśnienia, dzięki któremu możliwe jest odciągnięcie fałdów skóry wraz z tkanką podskórną do głowicy zabiegowej. Zassane fałdy skóry są w trakcie trwania zabiegu masowane i rolowane specjalną głowicą wyposażoną w ruchome metalowe kulki, dzięki czemu skóra jest dodatkowo stymulowana. Głowice dopasowuje się odpowiednio do masowanej partii ciała.

Dermomasaż

Działanie podciśnienia zasysającego fałd skóry wraz z tkanką podskórną zwiększa przekrwienie tkanki oraz powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa zostaje trwale zniszczona i ulega stopniowemu usunięciu drogami limfatycznymi. Ponadto, podczas wykonywania dermo masażu skóra poddawana jest drenażowi limfatycznego, który zapobiega nagromadzeniu się toksyn w organizmie oraz zastojom limfy, poprawia mikrokrążenie, przyspiesza proces regeneracyjny naskórka, odbudowuje strukturę kolagenu i elastyny.

· zmniejszenie widoczności cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych
· redukcja obwodu ciała
· ujędrnianie skóry
· modelowanie sylwetki
· pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny (zwiększenie elastyczności skóry)
· pobudzanie lokalnego mikrokrążenia
· pobudzenie lipolizy
· łagodzenie bólu
· lifting, ujędrnianie twarzy i ciała
· ujędrnianie biustu
· zmniejszenie widoczności rozstępów
· wspomaganie leczenia blizn, oparzeń, obrzęków (resorpcja obrzęków)

Dermomasaż podciśnieniowy stymuluje również wydzielanie endorfin, czyli „hormonu szczęścia”. Jest świetnym wspomagaczem opóźniającym procesy starzenia się skóry. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask, a działanie urządzenia jest odczuwalne już po pierwszym zabiegu.
· rozstępy
· nadwaga
· pomarańczowa skórka (cellulit)
· otyłość
· po zabiegach liposukcji
· wspomaganie mezoterapii
· terapia przeciwstarzeniowa
· odnowa biologiczna po wysiłku
· drenaż limfatyczny
· „ciężkie nogi”, masaż na bolące nogi

• stany zapalne skóry,
• uszkodzenia mechaniczne skóry,
• choroba nowotworowa,
• skłonność do krwawień, i powstawania wybroczyn (siniaków),
• ciąża,
• popękane naczynka,
• niewydolność krążenia,
• gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu,
• zaawansowane nadciśnienie tętnicze (zgoda lekarza),

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg wykonujemy 2-3 razy w tygodniu w serii od 6-20 zabiegów. Po wykonanej serii zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektów.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!